Zarząd

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej stanowi reprezentację Akcji Katolickiej Diecezji Kieleckiej. Okres sprawowania funkcji w Zarządzie trwa 4 lata, a wybór jego składu należy do Rady DIAK. Do Rady DIAK przynależą wszyscy prezesi Parafialnych Oddziałów, a także osoby nominowane indywidualnie przez biskupa diecezji. Proces wyboru prezesa Zarządu DIAK przeprowadza się poprzez nominację trzech kandydatów, spośród których Biskup Diecezjalny dokonuje wyboru na podstawie rekomendacji Walnego Zgromadzenia Rady DIAK.

Osoby zaangażowane w Akcję Katolicką są wyłącznie świeckimi członkami. Bezpośrednim łącznikiem między stowarzyszeniem a biskupem diecezjalnym jest asystent kościelny, którego wybiera sam biskup spośród kapłanów diecezji. To powiązanie jest kluczowe dla skutecznego współdziałania i koordynacji działań Akcji Katolickiej z lokalnym przywództwem kościelnym.

Zarząd 2024 - 2028

ks. Jacek Malewski