0155

 

 

   Spotkanie rozpoczęła pani Urszula Furtak, Prezes Zarządu Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej, witając zaproszonych gości oraz wszystkich wykonawców.  

  W koncercie uczestniczyli tak soliści jak i zespoły bądź chóry. Reprezentowali oni kilkanaście diecezji Polski. W trakcie koncertu można było usłyszeć wiele znanych , ale również mało znanych bądź zapomnianych utworów patriotycznych. Wykonane były także piosenki nawiązujące do naszej, skomplikowanej i bogatej w wydarzenia historii.

  Wykonanie utworów stało na wysokim poziomie artystycznym. Nadmienić należy, że każdy z uczestników zaprezentował dwa utwory.Występy wszystkich budziły silne, pozytywne emocje wśród licznie zebranej publiczności.

 

0162

0159

 

   Naszą diecezję reprezentowal chór Echo Łysicy z Bielin, który wystąpił jako ostatni. Panie występujące w chórze wykonały utwory: Pieśń I Ochotniczej Ligii Kobiet (autor nieznany) i Kwiaty polskie (Magdalena Nazaretanka). Po występie cała sala podziękowała długimi, gromkimi brawami.

Zapraszam do naszej Galerii do obejrzenia wszystkich zdjęć z tego Koncertu. Informacje o Koncercie dostępne są równnież na stronie Akcji Katolickiej w Polsce.

 eMPe

Link1

Copyright © 2015. All Rights Reserved.