W tym roku, 21 września, Puszcza Jodłowa oraz klasztor na św. Krzyżu IMG 0599przywitał uczestników bezchmurną lecz wietrzną pogodą. Pielgrzymi z różnych zakątków trzech diecezji spotkali się pod Trzema Krzyżami w Hucie Szklanej u wejścia do Parku Puszczy Jodłowej.
O godz. 20-tej po przywitaniu przez ks. Artura Barańskiego uczestników pielgrzymki oraz krótkiej modlitwie rozpoczęła się Droga Krzyżowa.
Prowadzili ją członkowie Akcji Katolickiej z diecezji radomskiej. Po zakończeniu pielgrzymi przeszli do klasztoru, gdzie mogli uczestniczyć w nabożeństwie przy Relikwiach Drzewa Krzyża poprowadzonego przez Ojców Oblatów a także skorzystać zIMG 0631 sakramentu pokuty i pojednania.

O godz. 23-ciej rozpoczęła sie msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ordynariusza diecezji kieleckiej ks. biskupa Jana Piotrowskiego, który skierował do licznych uczestników słowa homilii. W koncelebrze uczestniczyli księżaIMG 0609 asystenci diecezjalnych i parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej z poszczególnych diecezji. Obecne były także poczty sztandarowe wystawione przez Akcje Katolickie diecezji sandomierskiej, radomskiej i kieleckiej. Po mszy św. poczty sztandarowe
pielgrzymi mieli okazję ucałować relikwie Drzewa Krzyża Świętego, przechowywanego w klasztorze.

Ostatnim elementem tegorocznej pielgrzymki było modlitewne czuwanie poprowadzone przez Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej z diecezji sandomierskiej.

pielgrzymi

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tej pielgrzymki w zakładce Galeria.

eMPe