wsd oplatek 3Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną w kaplicy seminaryjnej pw. św. Kazimierza, której przewodniczył ks. biskup Marian Florczyk. Homilię do zebranych wygłosił asystent diecezjalny Akcji Katolickiej, ks. dr Grzegorz Sęk dziękując za wszystkie działania podejmowane na rzecz drugiego człowieka i podkreślił, że będą one miały prawdziwą wartość wtedy, gdy będą przesiąknięte miłością Chrystusa.wsd oplatek 17
  Na zakończenie Mszy św. ks. biskup złożył wszystkim uczestnikom noworoczne życzenia i udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Zwrócił się również z prośbą o modlitwę w intencji powołań do kapłaństwa.
  oplatek wsd 2018 2Po Mszy św. wszyscy przeszli do seminaryjnego refektarza, gdzie zgromadzili się przy stołach na wspólnej agape. Łamano się opłatkiem, były z serca płynące życzenia, wspólny śpiew kolęd oraz radość z możliwości spotkania się razem w ten piękny czas okresu Bożego Narodzenia.

Spotkanie ubogaciły pięknym śpiewem kolęd i pastorałek zespoły – „Domaszowianki” z parafii pw. bł. Wincentego Kadłubka w Domaszowicach oraz „Macierzanki” z Kostomłotów.
  oplatek wsd 2018 1

Na zakończenie spotkania prezes Akcji Katolickiej Diecezji Kieleckiej pan Marek Pycia podziękował odchodzącemu asystentowi diecezjalnemu, ks. Waldemarowi Wiśniowskiemu za 5 lat duchowej opieki i dobrej współpracy z Zarządem DIAK. wsd oplatek 29Decyzją ks. biskupa Ordynariusza Jana Piotrowskiego nowym asystentem kościelnym Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Kieleckiej został ks. dr Grzegorz Sęk.

Ewa Saracka, POAK Miechów