IMG 20171014 135111Obecny był także nowo powołany asysten kościelny Akcji Katolickiej diecezji kieleckiej, ks. dr Grzegorz Sęk. Przybyłych gości oraz członków miejscowego oddziału Akcji Katolickiej powitał proboszcz parafii, ks. Marian Gawinek - pełniący również funkcję asystenta kościelnego POAK w Pierzchnicy.

Po wspólnej modlitwie i wzajemnym przedstawieniu się rozpoczęło sie spotkanie, w trakcie którego była możliwość zapoznania się Zarządu DIAK z problemami ale także osiągnięciami tutejszego oddziału Akcji Katolickiej. pierzchnica3 smallCzłonkowie POAK mieli też możliwość poznania Zarządu DIAK diecezji kieleckiej. W dalszej części spotkania - agape, przygotowanej przez członków POAK w Pierzchnicy, w swobodnej rozmowie wymieniano sie doświadczeniami w pracy w oddziałach Akcji Katolickiej  w Pierzchnicy, Busku i Miechowie. Zastanawiano sie też nad działaniami mogącymi przyciągnąć do Akcji Katolickiej nowych, a szczególnie młodych członków.

Spotkanie zakończono Litanią do św. Jana Pawła II rozpoczynającą Nowennę przed oficjalnym ogłoszeniem św. Jana Pawła II patronem Akcji Katolickiej w Polsce.

Józefa Pasternak

Prezes POAK w Pierzchnicy