5 stycznia 2016 r., we wtorek, w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbyło się spotkanie kolędowe członków Akcji Katolickiej. O godz. 17.00 w kaplicy św. Kazimierza Królewicza została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka, który wygłosił homilię i złożył wszystkim uczestnikom życzenia.  Po Mszy Świętej, w seminaryjnym refektarzu, miało miejsce dalsze świętowanie uświetnione pięknym śpiewem zespołu śpiewaczego "Echo Łysicy" z Bielin. Artystki, wśród których są także członkinie Akcji Katolickiej z panią prezes Joanną Rzepką na czele, zaśpiewały kilka pięknych kolęd i pieśni ludowych. W trakcie spotkania p. Marek Pycia - prezes Zarządu DIAK w imieniu wszystkich obecnych podziękował Księdzu Biskupowi Marianowi za życzliwą opiekę nad Akcją Katolicką i obecność podczas różnych diecezjalnych spotkań. Do słów wdzięczności dołączono symboliczną akwarelę autorstwa p. Danieli Pajnowskiej - prezes POAK z parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach. Spotkanie odbyło się w świątecznej atmosferze dzięki życzliwości i pomocy wielu osób, którym serdecznie dziekuję. Zdjęcia z tego wydarzenia, nadesłane przez fotoreporterkę z Bielin, zamieszczone są w galerii pod tytułem: Spotkanie kolędowe 2016.